English English Šiandien yra: 2020-07-13, pirmadienis
LKT stebėjimas

 

Kas tai?

Kompiuterių tinklo stebėjimo sistemos (TSS) – tai priemonių paketas, skirtas lokalių kompiuterių tinklų administratoriams. Šių įrankių

pagalba galima stebėti įeinantį ir išeinantį srautą konkrečiame tinkle, taip pat matyti, ar buvo klaidų srautui keliaujant iki tam tikro tinklo taško.

 

Kam tai naudinga?

Nagios tinklo stebėjimo sistema skirta tinklo paslaugų kokybinių rodiklių stebėjimui. Pasiekiamumo stebėjimo posistemėje rodomos serveryje veikiančių paslaugų suvestinės, jų pasiekiamumas bei bendras serverio pasiekiamumas. Stebėti galima: bendrą serverio prieinamumą (stebima kas 30 s) ir SMTP, DNS, HTTP, HTTPs, POP3, POP3s, IMAP, IMAPs, LDAP bei SQUID paslaugų būklę (stebima kas 1 min). Stebėtojų patogumui visų minėtų paslaugų pasiekiamumo laikas (response time) yra atvaizduojamas grafiškai. Papildomai galima užsisakyti ir el. paštu gauti pranešimus, kai tam tikra paslauga ar serveris tapo nepasiekiami ir pan. Daugiau informacijos apie Nagios stebėjimo sistemą pateikiama čia: Nagios stebėjimo sistema

 

Cacti yra tinklo kiekybinių rodiklių stebėjimo sistema. Šios sistemos pagalba galima stebėti įeinantį ir išeinantį duomenų srautą bei duomenų perdavimo klaidas. Cacti sistemos pagalba galima stebėti ir serverių apkrovimo rodiklius. Sistema taip pat gali el. paštu siųsti pranešimus apie įvykusias anomalijas, pvz.,  per didelis/mažas srautas, užsipildęs diskas, per didelė apkrova ir pan.

 

Cacti sistemoje stebimi įrenginiai turi atitikti šiuos reikalavimus:

  • turi turėti IP adresą, pasiekiamą iš viso VU tinklo;
  • įrenginyje turi būti įdiegtas ir sukonfigūruotas SNMP (ne mažesnė kaipi 2 versija);
  • leidimas kreiptis iš IP adreso 193.219.80.19;
  • "Community" žodžiai negali būti tokie kaip "public", "private" arba "admin".

 

Kam tai skirta?

Kompiuterių tinklo stebėjimo sistemomis gali naudotis padalinių vadovų paskirti lokalių kompiuterių tinklų administratoriai, turintys VU elektroninį paštą.

 

Kaip gauti prieigą prie LKT stebėjimo sistemų?

Prieigai prie Nagios sistemos:

  • iš savo VU el.pašto dėžutės atsiųskite el.laišką-prašymą adresu hostmaster@vu.lt. Laiške nurodykite savo vardą, pavardę, padalinį bei administruojamų serverių ar įrenginių, kuriuos norite stebėti, IP adresus. Apie suteiktą prieigą prie Nagios per 4 darbo dienas būsite informuoti el.paštu.

 

Prieigai prie Cacti sistemos:

  • net ir neturėdami anksčiau sukurtų privilegijų Cacti sistemoje, turite prie jos prisijungti – Cacti prisijungimo lange įveskite savo VU el.pašto prisijungimo vardą bei slaptažodį. Šis žingsnis yra svarbus, kadangi mėginimas prisijungti fiksuojamas sistemos potencialių naudotojų sąraše, pagal kurį stebėtojui bus sukurtos privilegijos;
  • iš savo VU el.pašto dėžutės atsiųskite el.laišką-prašymą adresu hostmaster@vu.lt. Laiške nurodykite savo vardą, pavardę, padalinį bei administruojamų serverių ar įrenginių, kuriuos norite stebėti, IP adresus. Apie suteiktą prieigą prie Cacti sistemos per 4 darbo dienas būsite informuoti el.paštu.

 

Atsiliepimai

Jeigu turite klausimų, pastabų, komentarų arba pastebejote klaidų ar netikslumų, prašytume parašyti adresu hostmaster@vu.lt.


Paskutinis pakeitimas: 2013-09-23 20:52:01