English English Šiandien yra: 2020-07-13, pirmadienis
Dažniausiai užduodami klausimai
Kaip apsisaugoti nuo virusų?

Virusas yra programa, kuri sujaukia jūsų kompiuterį ir pasinaudodama jūsų interneto ryšiu plinta į kitus kompiuterius, dažniausiai jūsų bendradarbių, draugų ir šeimos narių. Nuo didžiosios dalies virusų galite apsisaugoti atidarydami priedus, atsiųstus tik su tais el. laiškais, kurių gavėjus pažįstate ir žinote, kokie priedai yra siunčiami. Deja, kartais net to nepakanka. Žemiau pateikiama informacija padės jums sužinoti, kaip galite apsaugoti savo kompiuterį nuo virusų užkrato.

1 žingsnis: Patikrinkite, ar kompiuteryje yra įdiegta antivirusinė programinė įranga

Daugumoje dabar parduodamų kompiuterių antivirusinė įranga jau yra įdiegta. Norėdami nustatyti, ar jūsų kompiuteryje jau įdiegta antivirusinė programinė įranga, kuri padės jums apsisaugoti nuo virusų, atlikite šiuos veiksmus:

  • Spustelėkite Start (pradėti), tada spustelėkite Programs (programos).
  • Ieškokite žodžio "antivirus". Taip pat galite rasti populiarių antivirusinių programų gamintojų pavadinimus, pavyzdžiui, McAfee, Norton, Trend Micro ar Symantec.

2 žingsnis: Visada atnaujinkite savo antivirusinę programą

Juk nesitikite, kad trejų metų senumo skiepas padės jums šiemet apsisaugoti nuo gripo epidemijos? Panašiai veikia ir antivirusinė programinė įranga: nuo virusų galėsite apsisaugoti tik reguliariai ją atnaujindami. Ji skanuoja jūsų kompiuterį, tikrindama jo failus pagal turimus duomenis apie virusus. Atsisiųsdami programinės įrangos atnaujinimus, papildote programą informacija apie visus naujausius virusus. Priklausomai nuo jūsų programinės įrangos, ši informacija dažniausiai vadinama virusų apibrėžimais (virus definitions). Mes rekomenduojame jums atsisiųsti naujus virusų apibrėžimus kas mėnesį ar net kas savaitę, nes virusų kūrėjai visada randa naujų būdų apkrėsti jūsų kompiuterį.

 Yra du būdai patikrinti, kada paskutinį kartą atnaujinote savo programinę įrangą:

  • Spustelėkite savo antivirusinės programos piktogramą sisteminiame dėkle, ekrano apačioje, dešinėje, šalia laikrodžio. Turėtumėte pamatyti datą, kada programinė įranga buvo atnaujinta pastarąjį kartą.
  • Atsidarykite savo antivirusinę programą, spustelėdami Start (pradėti), spustelėdami Programs (programos), tada spustelėdami savo programinę įrangą. Ieškokite informacijos apie atnaujinimo būseną.

Jeigu antivirusinė įranga atnaujinta seniau negu prieš mėnesį, ji nebegalės patikimai apsaugoti jūsų kompiuterio. Naujausius virusų apibrėžimus (antivirusinės programinės įrangos atnaujinimus) dažniausiai galite atsisiųsti iš savo programos gamintojo tinklapio.

Nepamirškite, kad norint atsisiųsti programinės įrangos atnaujinimus, būtina turėti galiojančią antivirusinės programos prenumeratą. Jeigu baigėsi jūsų prenumeratos terminas, nepamirškite jos atnaujinti arba, jeigu norite, išbandyti kitą antivirusinę programą.

Patarimas: Daug antivirusinių programų gamintojų siūlo galimybę automatiškai atsisiųsti programinės įrangos atnaujinimus, kai prisijungiate prie interneto. Daugiau informacijos rasite savo antivirusinės įrangos gamintojo tinklapyje.

 

3 veiksmas: Pasirinkite sau tinkamiausią programinę įrangą

Jeigu kompiuteryje antivirusinės programinės įrangos nėra arba norėtumėte išbandyti kitą programą, prieš pasirinkdami ją, atkreipkite dėmesį į šiuos du pagrindinius dalykus:

  • Automatinius atnaujinimus. Atsisiųsti naujausius atnaujinimus yra itin svarbu. Daugybė įmonių suteikia galimybę savo produktų atnaujinimus atsisiųsti automatiškai.
  • Gamintojo reputaciją. Jeigu gerai paieškosite, internete visada rasite antivirusinių programų, už kurias nereikės mokėti nė cento. Kiti antivirusinės programinės įrangos gamintojai leidžia atsisiųsti nemokamą bandomąją savo programų versiją ir prieš perkant ją išbandyti bei įsitikinti, kad ji jums tinka.

Patarimas: Dvi antivirusinės programos nebūtinai yra geriau negu viena. Jeigu jau turite antivirusinę programą, tačiau norėtumėte išbandyti kitą, prieš įdiegdami naują programą, pirmąją būtinai pašalinkite iš kompiuterio. Vienu metu veikiančios kelios antivirusinės programos gali būti nesuderinamos ir kelti konfliktų.

Kaip dar galima pagerinti kompiuterio saugą

Nuolatinis antivirusinės programos papildymas naujausia informacija - tai tik pirmas žingsnis, norint naršyti po internetą dar saugiau. Kompiuterio saugą galite pagerindami nuolatos atnaujindami savo programinę įrangą ir naudodami ugniasienę. Daugiau informacijos rasite čia...

 

Parengta pagal Microsoft Lietuva

Paskutinis pakeitimas: 2011-08-12 11:56:48