English English Šiandien yra: 2020-01-26, sekmadienis
Prisijungimas FTPS protokolu

Norint apsaugoti FTP prisijungimo slaptažodį ir į / iš tinklalapio siunčiamus duomenis nuo pašalinių akių, rekomenduotina naudotis šifruotu FTPS protokolu (nemaišyti su SFTP protokolu).

 

FileZilla klientinės programos konfigūravimas prisijungimui prie serverio FTPS protokolu.

Kadangi prie serverio jungiamasi daug kartų, dėl patogumo FileZilla programoje verta susikurti paskyrą. Tam FileZilla programoje reikia spustelėti pelyte Serverių tvarkyklės piktogramą, kuri pažymėta paveikslėlyje Pav. 1.

FTPS1

Atsivėrusiame langelyje (Pav. 2.) reikia spustelėti mygtuką „Naujas serveris“ ir įvesti norimą serverio paskyros pavadinimą (pavyzdžiui „web4k.vu.lt“).

FTPS2

Tuomet reikia:

  • suvesti serverio arba tinklalapio adresą (pavyzdžiui, web4k.vu.lt),
  • nustatyti šifravimo būdą „Reikalauti išskirtinai FTP per TLS“,
  • prisijungimo būdą - „Klausti slaptažodžio“,
  • įvesti naudotojo vardą (pavyzdžiui, www0240)

ir paspausti mygtuką „Gerai“, kaip parodyta paveikslėlyje Pav. 3.

FTPS3

Prisijungimas prie serverio FTPS protokolu

FileZilla programoje galima išskleisti Serverių tvarkyklės meniu ir pasirinkti savo paskyrą (pavyzdžiui, www.ittc.vu.lt), kaip parodyta paveikslėlyje Pav. 4.

FTPS4

Pirmą kartą jungiantis FTPS protokolu FileZilla įspėja apie jai dar nežinomą serverio sertifikatą ir parodo šio sertifikato informaciją (Pav. 5). Kad kitą kartą šis įspėjimas nebeatsirastų, reikia programai nurodyti, jog sertifikatas yra patikimas pažymint laukelį "Ateityje visada pasitikėti sertifikatu" ir paspaudžiant mygtuką "Gerai".

FTPS5

Prisijungus prie serverio FTPS protokolu FileZilla programos viršutiniame kairiajame kampe rodomas paskyros pavadinimas, protokolas, prisijungimo vardas ir serverio adresas. „ftpes://“ rodo, jog prisijungta šifruotu FTPS protokolu.

 


Paskutinis pakeitimas: 2015-04-10 17:38:42